Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
AZERBAYCAN İLE GÜMRÜK KONULARINDA ORTAK KOMİTE 2. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
AZERBAYCAN İLE GÜMRÜK KONULARINDA ORTAK KOMİTE 2. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye-Azerbaycan Ortak Gümrük Komitesi 2. Toplantı Protokolü ve 2018-2019 yıllarını kapsayan gümrük alanında işbirliği ve karşılıklı yardımın etkinliğinin yükseltilmesi Eylem Planı imzalandı.

Türkiye ile Azerbaycan arasında Gümrük Konularında Ortak Komite'nin 2. Toplantısı 27-28 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Müsteşar Cenap Aşcı başkanlığındaki Türk heyeti ile Azerbaycan Devlet Gümrük Komitesi Gümrük İdaresi Başkanı Sefer Mehdiyev başkalığındaki Azeri heyeti Ankara'da bir araya geldi.

Toplantıda genel hatlarıyla, Türkiye-Azerbaycan arasında gümrük alanında ilişkiler, gümrük alanında kaçakçılıkla mücadele, risk analizi, köpek eğitimi, gümrük laboratuvarları arasında işbirliği, Avrupa Bölgesi Kapasite Geliştirme Ofisi kapsamında işbirliği olanaklarının geliştirilmesi, veri değişimi çalışmaların hızlandırılması gibi birçok konu ele alındı.

Toplantı sonunda, Türkiye-Azerbaycan Ortak Gümrük Komitesi 2. Toplantı Protokolü ve 2018-2019 yıllarını kapsayan gümrük alanında işbirliği ve karşılıklı yardımın etkinliğinin yükseltilmesi Eylem Planı imzalandı.

Kaynak: T.C. TİCARET BAKANLIĞI

TEKLİF FORMU